Leia soodsaim väikelaen siit

Leiame Sulle erinevate laenupakkujate hulgast parima väikelaenu.

 • Täida laenutaotlus vähem kui 5 minutiga
 • Personaalne väikelaenu võrdlus. Leia soodsaim laen
 • Võrdle laenupakkumisi ja vali Sulle sobivaim

Väikelaenu võrdlus ei kohusta Sind laenu võtma ja on alati tasuta!

Alusta siit

Laenuperiood: {{ formatOutput }}

Orienteeruv kuumakse: {{ calcPayment }} € / kuus

Laenukalkulaatori kuumakse on informatiivne. Lõplik pakkumine sõltub personaalsest krediidivõimekusest. Laen 500-25 000€, periood 3-84 kuud, intress alates 6,9%, krediidi kulukuse määr 10,83-50,85%. Tüüpnäide: laenates 5000€ 5 aastaks fikseeritud intressiga 15,9%, lepingutasuga 250€ ja igakuise laenuhaldustasuga 2,9€ on krediidi kulukuse määr 20,98%, kuumakse 136,36€ ning laenu kogusumma ja tagasimaksete summa 8181,44€.

Teeme üle 51 000 laenu, elektri ja kindlustuse võrdluse aastas  

Personaalne väikelaenude võrdlus 1 tunniga!

Täida üks taotlus

Täida taotlus oma laenusoovi ja majandusliku olukorra kohta.

Võtame pakkumised

Saadame taotluse enda koostööpartneritele, kes teevad Sulle personaalse laenupakkumise.

Koostame võrdluse

Tööpäeviti 9-17 saadame Sulle laenude võrdluse 1 tunni jooksul.

Võta väikelaen

Vali võrdluse põhjal parim laenuandja ja sõlmi temaga leping. Võrreldes säästad sadu eurosid!

Kas hinnavahe on tõesti nii suur?

Turu kalleim ja odavaim väikelaen


 
Laenusumma
Periood
Krediidi kulukuse määr
Laenu kulud kokku
Kalleim väikelaen
2500 €  24 kuud
24 kuud
34,20 %
985,86 €
Odavaim väikelaen
2500 €  24 kuud
24 kuud
17,44 %
479,24 €
Sinu hinnavõit
506,62 €

Väikelaen. Tingimused ja taotlemine

Hea teada väikelaenude kohta

1. Mis on väikelaen?

Väikelaen on pangast, krediidiandjalt või laenuvahendaja kaudu laenatud raha, mida makstakse tagasi fikseeritud kuumaksetega või osamaksetena, tavaliselt kahe kuni viie aasta jooksul. Väikelaenu intress algab 6,9% aastas.

2. Milleks väikelaen sobib?

Väikelaen sobib hästi erinevate plaanide elluviimiseks- kui vajad raha remondiks, reisiks, kodutehnika ostuks või mõneks ootamatuks kulutuseks. Väikelaenul ei ole enamasti sihtotstarve nõuet, mis tähendab, et võid ise valida kuidas otsustad laenusummat kulutada.

Levinud väikelaenu kasutusviisid:

 • Laenu refinantseerimine
 • Kodu renoveerimine
 • Ootamatute kulude katmine
 • Raviarved
 • Pulmakulud
 • Suure intressiga krediitkaardivõla, sms laenude ja kiirlaenude tasumine

Võrdle.ee väikelaenu kalkulaator aitab võrrelda erinevaid laenupakkumisi ja leida Sinu jaoks soodne väikelaen.

3. Mida tasub teada enne väikelaenu taotlemist?

Raha laenamisel, ostu finantseerimiseks pead hoolikalt kaaluma, kas see on Sinu jaoks mõistlik otsus. Raha laenamisega kohustud raha tagasi maksma kindla aja jooksul ja kokku lepitud väikelaenu intressiga.

Enne laenu võtmist küsi endalt:

Kas ost mida planeerid väikelaenuga rahastada on vajalik? Kas laenu tagasimakse suurus on mõistlik ja jõukohane?

Kui otsustad, et väikelaen on vajalik, võrdle alati mitme laenuandja intressimäärasid ja laenutingimusi. Madalama aastase krediidi kulukuse määraga laen on tavaliselt parim valik.

4. Kuidas leida parim väikelaen?

Samm 1. Otsusta, kui palju raha vajad. Kuna väikelaenu kasutus pole piiratud, võib mõnel inimesel tekkida kiusatus võtta laenu rohkem, kui tegelikult vaja. Laenusumma võiks olla määratletud, see hoiab ära liigse laenamise, mis võib põhjustada hilisemaid probleeme.

Samm 2. Maksekäitumine. Sõltuvalt laenusumma suurusest võib laenuandja paluda kontoväljavõtet. Õigeaegselt tasutud arved ja korralik maksekäitumine aitavad Sul saada odavamat väikelaenu intressi ja säästa raha.

Samm 3. Tee päring mitme laenuandja juures. Võrdle.ee väikelaenu kalkulaator aitab Sul kiirelt ja kohustustevabalt saada pakkumised mitmelt laenuandjalt korraga. Eelkvalifitseerimine annab Sulle parema ülevaate, millistel tingimustel ja millise krediidi kulukuse määraga on Sul võimalik laenu saada.

Samm 4. Laenuotsus. Sõltuvalt laenuandjast võib laenu kinnitamine kesta mõnest tunnist mõne päevani. Laenu väljamaksmisele järgnevalt algab tagasimakse periood. Planeeri oma tulevastele laenumaksetele eelarve kogu tagasimakse perioodil ja kuluta laenatud raha eesmärgipäraselt vastavalt oma vajadustele.

5. Kuidas toimivad tagatisteta ja tagatisega väikelaenud?

Tagatiseta laen: laen ilma tagatiseta võimaldab Sul laenata raha ilma lisatagatist kasutamata. Varade nagu auto või kodu tagatisena kasutamise asemel tugineb laenuandja Sinu sissetulekule, krediidiajaloole ja varasemale maksekäitumisele nin üritab teha kindlaks Sinu laenu tagasi maksmise võimekust. Enamasti on väikelaenud tagatiseta.

Tagatisega laen: nagu nimigi ütleb on tagatisega laen mõeldud suurema ja madalama intressiga laenude tagamiseks. Tagatiseks olev vara, milleks on enamasti kinnisvara või auto, võib pank või muu laenuandja selle arestida, kui Sa ei maksa laenu õigeaegselt tagasi. Enamasti on väikelaenud tagatiseta ja tuginevad peamiselt Sinu krediidivõimele, mitte olemasolevatele varadele.

6. Millised on enamlevinud laenusummad?

Laenusummad varieeruvad – laen 500, laen 1000 eurot, laenud kuni 5000 eurot ja laenud kuni 10000 eurot.

Enamasti on laenuvajadus ette planeeritav, kuid vahest on vaja laenu võlgade konsolideerimiseks või ootamatute kulude katmiseks nagu probleemid sõidukiga või meditsiinikulud. Sellistel juhtudel sobivad laenud kuni 5000 eurot, laenud kuni 10000 eurot või 15000-eurone väikelaen. Võrdle.ee laenuvõrdluse abil saad laenud kiirelt ja probleemivabalt olenemata laenusummast.

7. Kuidas aitab laenumaakler leida Sulle odavaima väikelaenu?

Laenumaakler toob Sulle kasu kahel viisil:

Hoiad kokku aega.

Mitmete laenutaotluste asemel pead täitma vaid ühe, sest laenumaakler edastab Sinu laenusoovi ise kõikidele laenupakkujatele. Laenuandjate vastused jõuavad Sinuni ühes kirjas ja nii ei pea Sa oma kirjakastis vastuseid taga otsima.

Hoiad kokku raha.

Laenumaakler küsib laenupakkumisi mitmelt erinevalt laenuandjalt. Seejärel reastab ta Sinu personaalsed pakkumised soodsamast kallimani laenu krediidi kulukuse määra alusel. Laenumaakleri teenus on Sulle tasuta.

8. Millised nõuded on mulle kui laenutaotlejale?

 • Sinu netosissetulek peab olema vähemalt 300€ kuus, kuid täpsemad tingimused olenevad laenuandjast.
 • Sul ei ole kehtivaid maksehäireid.
 • Oled Eesti Vabariigi kodanik või välisriigi kodanik, kes elab Eestis kehtiva alalise elamisloa või -õiguse alusel.

9. Milliseid laenutingimusi mulle pakutakse?

Tingimused on laenuandjatel erinevad ja kuna konkurents on tihe, siis need on pidevalt muutumises. Millistel tingimustel laenu Sulle pakutakse, sõltub laenuandja tootetingimustest, Sinu soovitud laenusummast, tagasimakse perioodist, sissetuleku suurusest ja stabiilsusest ning maksekäitumise ajaloost. Üldiselt on pakutavad tingimused allolevad:

Väikelaenude suurus jääb vahemikku 500€ - 25 000€.

Laenuperioodi pikkus sõltub laenusummast. Minimaalne laenuperiood on 3 kuud, maksimaalne 84 kuud. Maksimaalset laenuperioodi pikkust saab taotleda enamasti alates 5000€ suurusest laenust.

Laenuintress algab väikelaenude puhul 5,9% aastas.

Laenuintressist veelgi olulisem näitaja on krediidi kulukuse määr, sest see võtab arvesse kõiki laenuvõtmisega seotud kulusid. Meie partnerite krediidi kulukuse määr jääb vahemikku 10,83-50,85% aastas.

10. Mis juhtub pärast Võrdle.ee taotluse täitmist?

Kontrollime, et Sinu taotluses on kõik vajalik info olemas. Seejärel saadame laenupäringu Võrdle.ee koostööpartneritest laenuandjatele.

Laenuandjad vaatavad taotluse üle ja teevad oma laenupakkumised.

Kogume pakkumised kokku ja koostame neist võrdleva tabeli - kõige soodsam väikelaen kõige ees. Laenuvõrdlus on kiire ja madala intressiga laen jõuab Sinu e-posti enamasti 1 tunni pärast.

Siis saad valida enda jaoks sobivaima pakkumise. Pärast pakkumise valikut tuleb Sul enamasti saata laenuandjale ka pangaväljavõte, pärast mida saadab laenuandja Sulle laenulepingu.

Pärast lepingu allkirjastamist saad positiivse laenuotsuse korrallaenusumma enda kontole.

11. Kui kiiresti laekub laen minu pangakontole?

Väikelaen laekub Sinu kontole pärast seda, kui laenuleping on allkirjastatud. Enamasti saab laenud kiirelt kätte ja laen laekub mõne tunni jooksul, kuid mitte hiljem kui paari pangapäeva jooksul.

Laenu laekumise aeg on kirjas ka Sinu laenulepingus.

12. Kas ma saan laenu tagasi maksta ennetähtaegselt?

Jah, kõik meie laenupartnerid pakuvad võimalust laenu tasuda ennetähtaegselt. Seejuures lisatasudeta.

Väikelaenu ennetähtaegse tasumise täpsed tingimused on kirjas Sinu laenulepingus.

13. Kas saan väikelaenuga refinantseerida oma varasemaid laene?

Jah. Laenude refinantseerimine on tavapärane praktika. Konsolideerides oma erinevad laenud ühe laenuandja juurde, saad enamasti paremad laenutingimused ning väiksema kuumakse ja ka madalama intressiga laenu.

14. Kas teete koostööd kõikide pankade ja laenuandjatega?

Oleme koostööpartneriks valinud tuntumad krediidiasutused Eestis, kellel on Finantsinspektsiooni poolt väljastatud tegevusluba ning kes pakuvad laenuvõtjale soodsa intressiga väikelaene. Täna vahendame laene TF Bank AB (publ.) Eesti filiaalilt, Svea Finance AS'lt, Primero Finance OÜ'lt ja AS Saare Kalurilt.

Meie laenupakkumiste võrdluses ei ole SMS-laenude pakkujaid või teisi krediidiandjaid, kes ise ei soovi astuda läbipaistvasse võrdlusesse oma konkurentidega.

Võrdle.ee ja meie partnerid tegutsevad Finantsinspektsiooni tegevusloa alusel. Meie laenupartnerid:

TF Bank
Saare Laen
Bondora
Fjord Bank

Tingimused

Laenusumma

Alates 500 kuni 25 000 €

Intress

Alates 5,9% aastas laenujäägilt

Lepingutasu

Alates 1% laenusummast

Laenuperiood

3 kuud kuni 7 aastat

Ennetähtaegne tagastamine

Kogu krediidisumma ennetähtaegne tagastamine on tasuta